Spokój, cisza i piękna przyroda – tym właśnie od lat zachwycają turystów Mazury. Ten uroczy zakątek naszego kraju jest niezwykle tłumnie odwiedzany w trakcie sezony, ale tak naprawdę ma on mnóstwo do zaproponowania również w pozostałe części roku. Niewątpliwie największym skarbem Mazur są jeziora, jakich tam jest blisko trzy tysiące. Sporo z nich przystosowanych zostało do potrzeb turystyki, są nad nimi zlokalizowane liczne pomosty, plaże czy wypożyczalnie oferujące sprzęt wodny.

Bardzo dużym zainteresowaniem cały czas się cieszy żeglowanie. Wiele osób wynajmuje na tydzień lub dwa jacht z pełnym wyposażeniem, na którym można bez problemów spędzić cały ten czas. Między poszczególnymi jeziorami porobione zostały połączenia wodne, przez co można zwiedzać na wodzie naprawdę sporo. Zresztą nie tylko na żaglach, ale też na coraz bardziej popularnych houseboatach. One także dysponują kompleksowym wyposażeniem, pozwalającym na nich wygodnie mieszkać, a ze względu na niewielki silnik nie potrzebują do sterowania posiadania patentu.

Z innych wodnych atrakcji Mazur rzecz jasna wymienić można pływanie łódkami, kajakami czy supami, a także kąpiele w czystych jeziorach. Amatorzy wędkowania także będą mieli co robić, bowiem w jeziorach pływa wiele ryb i każdy ma szansę trafienia na wyjątkowy okaz. Podobnie jak osoby lubiące zbierać jagody i grzyby, mazurskie lasy również są ich pełne. Oprócz niezwykłej przyrody region ten jest słynny z wielu ciekawych zabytków, budowli i atrakcji turystycznych, co przy dzieciach także jest bardzo ważne.

Nawet brzydka auta nie będzie przeszkodą to tego, aby interesująco i ciekawie spędzać czas urlopu. Rzecz jasna tak duże zainteresowanie Mazurami ma przełożenie na noclegową bazę, a ta jest bardzo rozbudowana. W czasie szukania kwatery chociażby można zajrzeć na stronę mazury.biz.pl. Znaleźć w nim można zarówno oferty prywatnych kwater, apartamentów i domków, jak również niezliczonych pensjonatów i hoteli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like