Jeżeli ktoś zacznie szukanie psychologa do pomocy dla siebie, to zanim się umówi na wizytę powinien przede wszystkim dobrze się zastanowić, czego dokładnie potrzebuje. Jeżeli nawet znajdzie do dobrego i polecanego specjalisty, który jednak nie będzie się specjalizował w danych obszarach, to zwyczajnie to może nie przynieść żadnych efektów. Jest sporo osób, jakie dopiero za którym razem znalazły kogoś, kto faktycznie im pomógł. Ale jest też sporo takich, jakie po paru nieudanych podejściach zrezygnowały w ogóle z dalszego leczenia, i przyjęły z rezygnacją że nie nic nie są w stanie zrobić.

Z tego też powodu żeby ograniczyć ryzyko tego, że rozpoczęte leczenie będzie nieskuteczne należy podczas wyboru mieć na uwadze parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim należy dokładnie określić, co jest głównym celem, nad którym się chce pracować, i jaka forma terapii będzie do tego najbardziej odpowiednia. Współczesna psychologia bowiem oferuje różne nurty, co ma przełożenie na to że i niektórzy psychologowie są dobrzy w niektórych z nich, a w pozostałych już jednak nie.

Ważne jest to, aby znaleziony psycholog miał wcześniej okazję pracować z pacjentami o podobnych problemach, i co najważniejsze pomógł im wtedy skutecznie. Z pewnością trzeba zwrócić sporo uwagi na wykształcenie, najlepiej jeżeli specjalista, do którego planowana jest wizyta miał skończoną wyższą uczelnię. Oczywiście nie zawsze to będzie wyznacznikiem jego umiejętności i wiedzy, lecz jednak chociaż trochę może to potwierdzić. Obecnie do otwarcia gabinetu psychoterapeutycznego nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego, dlatego należy uważać na specjalistów, którzy jedynie skończyli jakieś krótkie kursy.

Bardzo ważny dla skuteczności leczenia będzie kontakt psychologa z pacjentami. Jeżeli w takiej relacji nie będzie pełnego zaufania i otwartości, to raczej leczenie nie przyniesie odpowiedniego efektu. Psychologów szukać można z polecenia, a można też skorzystać z internetu, przykładowo wpisując w wyszukiwarce słowa terapeuta uzależnień radom i przeglądając otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like