Większość z nas wie bardzo dobrze o tym, jak najlepiej dbać o swoje zęby. Ograniczenie cukru, mycie dwa razy dziennie czy regularne przeglądy u dentysty to przecież tanie i proste rzeczy, a jednak i tak bez przerwy dentyści mają ręce pełne roboty. Jeśli do zaplombowania będą nieduże ubytki, to nie powinno nic przy tym bolało, a także nie będzie to bardzo kosztowne.

Z tego też powodu tak podkreślana jest przez dentystów rola regularnych przeglądów, podczas jakich stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie wszystkie zęby, i jeśli coś znajdzie to zaproponuje odpowiednie leczenie. Jest zalecane, żeby taki przegląd robić raz w roku, wówczas potencjalne dziury nie będą miały możliwości zbytniego powiększenia się. Ale jeśli ktoś tego nie dopilnuje i pojawi się ból, to wtedy sytuacja zacznie się robić poważniejsza. Zapewne zostanie wówczas podjęta próba wyleczenia takiego zęba, i w niejednym przypadku to się udaje. Ale jeżeli dojdzie już do obumarcia nerwów, to wówczas konieczne stanie się leczenie kanałowe. Współczesna stomatologia Radzymin obecnie daje duże możliwości w tej kwestii, głównie z tego powodu że stomatolodzy dostali do dyspozycji nowoczesne mikroskopy. Przy pomocy tych urządzeń da się teraz wyleczyć zęby, które jeszcze kilkanaście lat temu trzeba było usunąć.

Rzecz jasna wiązać się to będzie z wysokimi wydatkami, ponieważ za leczenie jednego kanału zapłacić trzeba co najmniej trzysta złotych, ale utrzymanie swojego zęba na pewno warte będzie wydania takich kwot. Niekiedy po tego typu leczeniu może jednak zostać jedynie korzeń zęba, do jakiego można włożyć odpowiedni sztyft i osadza się na nim potem koronę. Są jednak przypadki, że nawet pomimo zastosowania zaawansowanych urządzeń i doświadczenia dentysty zęba nie uda się uratować. Na szczęście w takim przypadku także jest parę możliwości na to, aby nie mieć pustej dziury w dziąśle. Protetyk Radzymin na przykład może zaproponować zrobienie mostu lub korony, zamocowanej na wkładzie. Sporo droższym, lecz bardzo skutecznym wyjściem są również implanty, które mają formę wkręcanych w dziąsło tytanowych kołków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like