Trendy wnętrzarskie mocno się zmieniają z biegiem czasu. To, co akurat jest modne w temacie wykończenia wnętrz przede wszystkim zależy od dostępności materiałów. Równie istotne są nowinki technologiczne lub nowe rodzaje materiałów. Nowości ukazują się co pewien czas, lecz obecnie dostępna pula materiałów wykończeniowych pozwoli tworzyć ogromną ilość ciekawych, interesujących rozwiązań. Pośród nich każda osoba wyszuka to, co będzie się podobało. A możliwości projektowe ogranicza jedynie wyobraźnia osoby projektujące. No i rzecz jasna końcowy budżet klienta.

Jednym z popularnych rozwiązań są lamele. To układ listewek układanych w pewnej odległości pod kątem prostym do powierzchni do której są przyczepione. Takie ułożenie daje parę istotnych korzyści. Przede wszystkim, zmienia się optyka pomieszczenia. Zależnie od kierunku ich ułożenia uzyskuje się efekt wydłużenia lub podwyższenia. Dodatkowo lamele ścienne sprawiają odczucie głębi. I po trzecie elementy te rozpraszają fale dźwiękowe, dając miłą akustykę w pomieszczeniu i równocześnie trochę je wygłuszając.

Tyle zalet mają te cienkie listeweczki. Jeżeli dodać, że to dość tanie rozwiązanie, przepis na sukces gotowy. Nikogo nie dziwi zatem, że lamele zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów jak i projektantów. Zależnie od użytego materiału i wielkości modułu, będą pasować jako wykończenie dowolnego pomieszczenia. Dopełniać nimi można ekskluzywne wnętrza, lecz równie dobrze będą się odnajdywać w prostym skandynawskim stylu albo surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like