Styropian bardzo często wykorzystuje branża budowlana i wykończeniowa. Ten popularny materiał bardzo dobrze się sprawdza na przykład do ocieplania budynków, z tego też powodu jest on bardzo często w takiej formie wykorzystywany. Najczęściej dostępny jest w płytach o wymiarze 100 na 50 centymetrów, i grubości od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Żeby ułożyć odpowiednio styropian na ścianach, niejednokrotnie okazuje się potrzebne jego docięcie. Rzecz jasna można to robić piłką albo noże, ale po pierwsze tak zrobione krawędzie raczej równe nie będą, a po drugie trzeba się liczyć ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Z takich też powodów w każdej z firm zajmujących się tego typu pracami z pewnością przyda się maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu nie są drogie, a znacząco pozwalają przyspieszyć prace oraz zwiększyć ich dokładność. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Cięcie styroduru realizowane jest drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Tym sposobem krawędzie, które powstają są bardzo równe i się nie strzępią, a oprócz tego w czasie pracy nie powstają żadne niepotrzebne odpady. Drut oporowy jest podłączany do specjalnego zasilacza, przeważnie o mocy od 150W do 250W. Dużym plusem tej technologii jest również wygoda i szybkość codziennej pracy. Sam proces cięcia przebiega bardzo sprawnie, znacznie szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Poza tym dobra gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać kilka ciekawych funkcji, jakie świetnie się sprawdzą w nietypowych sytuacjach.

Jedna z nich to możliwość zmniejszenia grubości styropianu, czyli robienia dwóch płyt z jednej grubej. W takim przypadku drut unieruchomiony zostaje na odpowiednim poziomie, a następnie pracownik tnie styropianowy arkusz na dwie części. W niejednym przypadku przydaje się też opcja wycinania nietypowych kształtów, a to z kolei możliwe będzie dzięki ustawieniu drutu oporowego pionowo. Mając na uwadze zalety, które zostały wymienione zakup takiej maszyny powinien być jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która pracować będzie przy styropianie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like