W Polsce co roku dochodzi do dużej ilości włamań. Tak naprawdę żaden dom czy mieszkanie bezpieczne nie będą, ponieważ złodzieje często działają bez żadnego schematu. Zaś ci bardziej zorganizowani wcześniej długo obserwują domowników, poznają ich zwyczaje i rozkład dnia, i przystępują do działania w odpowiednim momencie.

Z tego też powodu jeśli ktoś ma w swoim domu jakieś kosztowniejsze rzeczy lub po prostu ma obawy przed włamaniem, to może pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojego dobytku. Już w samej bramce wejściowej może się pojawić zaawansowane urządzenie monitorujące, którym jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie zobaczyć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo praktyczną i wygodną możliwością. Właściciele domów instalują coraz częściej tego typu zestawy zamiast klasycznych domofonów, a najnowsze modele sterowane nawet być mogą za pomocą smartfonów.

Następnym istotnym elementem zabezpieczeń powinien być system monitoringu. Każda kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz, jaka wchodzić będzie w taki zestaw dysponować musi odpowiednimi parametrami. Przede wszystkim chodzi tu o jakość rejestrowanego obrazu. Musi on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie potrzeby dało się rozpoznać osoby z kadrów. Minimalna rozdzielczość pracy takich urządzeń to HD, ale lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać z dużo większym pakietem danych do nagrania, dlatego też zadbać również należy o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten dysponować powinien odpowiednią pojemnością dysków, żeby mogły się na nim zmieścić wszystkie filmy w ustalonym okresie czasu.

Kamery monitoringu muszą też dobrze rejestrować obraz po ciemku, dlatego dobrym rozwiązaniem są wersje posiadające diody podczerwieni. Takie światło nie jest widoczne dla ludzkiego oka, a znacząco polepsza obraz. W przypadku urządzeń funkcjonujących na zewnątrz ważne jest, żeby ich obudowy odporne były na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli ktoś kupował będzie wszystkie takie podzespoły w jednym miejscu, to w zamówieniu może się też znaleźć grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like