Eventowa branża sięga dość często po zaawansowane rozwiązania technologiczne, a jednym z bardziej ciekawych w ostatnich latach są pokazy laserowe. Same lasery od lat wykorzystywane są w wielu dziedzinach naszego życia, tak więc łatwo zrozumieć że w pewnej chwili zaczęto ich używać także do pokazów. Szczególnie że technologia ta cały czas się intensywnie rozwija, co daje możliwość tworzenia jeszcze bardziej niezwykłych i wspaniałych widowisk. Przy tworzeniu pokazów laserowych są wykorzystywane dedykowane projektory, o szybkim czasie działania.

Można dzięki temu przy ich pomocy robić nie tylko statyczne wzory, lecz także mające naprawdę dużą dynamikę. Takie projektory umożliwiają wyświetlanie bardzo różnorodnych kształtów. Rzecz jasna standardem są rozmaite płaszczyzny, wachlarze oraz tunele, lecze nie będzie żadnego problemu aby takim sposobem pokazać geometryczne wzory i figury. Na firmowych eventach niejednokrotnie klienci chcieliby mieć wyświetlone logo firmy, najlepiej z jakimiś dodatkowymi motywami.

Także z przygotowanie takiej rzeczy nie będzie żadnego problemu, wystarczy tylko wszystko wcześniej zaprogramować, a następnie wgrać do projektora. Pokaz laserowy można też zsynchronizować z podkładem muzycznym, takie rozwiązanie również jest chętnie wybierane przez wielu klientów. Otrzymują oni wówczas niesamowite widowisko, podczas jakiego dźwięk oraz światło uzupełniają się wzajemnie, zapewniając niezwykłe wrażenia. Niektóre z firm idą jeszcze dalej z takimi pokazami, angażując tancerzy. Aby to dobrze wyglądało, to należy wiele czasu spędzić na przygotowaniach i treningach, ale dla efektu końcowego warto to zrobić.

Jednak żeby rzeczywiście tego typu pokaz się udał, to trzeba kilku rzeczy. Używane lasery muszą mieć niezbędną moc, a dodatkowo ich światło musi się na czymś rozpraszać. W naturalnych warunkach może to zapewnić mgła lub mżawka, lecz liczenie wyłącznie na nie nie jest bezpieczne. Z tego też powodu twórcy pokazów korzystają z reguły z generatorów dymu, co zapewni należytą widoczność światła.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like