Wiele osób nie przykłada zbytnie uwagi do wybieranych śrub przy stawianiu rozmaitych obiektów. Z reguły wybiera się najtańsze lub też takie, jakie są aktualnie dostępne, bez analizowania tego, co będzie za kilka czy kilkanaście lat. A zwykła stal, szczególnie jeżeli będzie bez zabezpieczenia, bardzo szybko zaczyna korodować. To wiązać się może z tym, że takie łączenia po jakimś okresie czasu zaczną się osłabiać, albo w skrajnych przypadkach wręcz pękną, zagrażając tym samym stabilności danego urządzenia czy obiektu.

Tak więc przy zwykłych śrubach konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego zabezpieczenia. Najlepiej to zrobić poprzez nałożenie farby lub lakieru, co skutecznie zabezpieczy metalową powierzchnię przed wodą czy różnymi substancjami chemicznymi. Kolejną opcją, coraz chętniej wybieraną przez konstruktorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu są co prawda trochę droższe przy kupowaniu, lecz jeżeli do zwykłych doliczy się malowanie i konserwację, to niejednokrotnie ogólne koszty okazują się porównywalne.

A ogromnym plusem ocynkowanych śrub jest to, że są one bardzo odporne na zjawisko korozji. Jeżeli nie doszło do uszkodzenia ocynkowanej powłoki, to bez problemów mogą służyć nawet przez kilka dekad. Tego typu śruby są aktualnie oferowane przez wiele sklepów. Można je bardzo prosto znaleźć na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło zamów – śruby z łbem sześciokątnym i przeglądając otrzymane wyniki. Z reguły w takich sklepach otrzyma się również fachowe doradztwo i wsparcie w wyborze najlepszego rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like