Odpowiednia ochrona przed wodą i wilgocią jest ogromnie ważna dla długoterminowej trwałości różnego rodzaju budynków i obiektów przemysłowych. Pozwolenie na to, żeby wilgoć dostała się do środka to niebezpieczeństwo nie tylko uszkodzenia konstrukcji i narażenia na korozję, lecz również i rozmaite problemy wiążące się z niszczonym wyposażeniem. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem wilgoci, przy wykorzystaniu rozmaitych metod. Pośród nich w ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć maty bentonitowe. Głównie mają one wysoką skuteczność, co w porównaniu z niewysokimi kosztami stanowi skuteczną i trwałą ochronę. Takie maty są wytwarzane przy pomocy specjalnej technologii igiełkowania, w której warstwy takiej maty są ze sobą zespajane za pomocą małych igiełek, co gwarantuje wysoki poziom zespolenia i jednolity rozkład bentonitu w środku.

Takich warstw w standardowych matach jest trzy, choć w sprzedaży pojawiają się też inne rozwiązania. Zewnętrzne warstwy stanowi mocna i wytrzymała geotkanina. Posiada ona obniżoną przepuszczalność, a przy tym jest dość odporna na uszkodzenia mechaniczne. Przez to w standardowych zastosowaniach nie ma ryzyka jakiegoś przypadkowego uszkodzenia, i takie rozwiązanie może być z powodzeniem używane. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, to można też kupić maty mające dodatkową warstwę polimeru, jaki znacznie poprawia wytrzymałościowe parametry.

Między warstwami geotkaniny umieszczona jest trzecia warstwa bentonitu sodowego. Materiał ten cechuje duża pochłanialność wody, a w tym procesie zmienia się on w uszczelniający żel. Taki żel wnika we wszystkie szczeliny murów czy fundamentów, i chroni dzięki temu przed wnikaniem do wnętrza wody. Maty bentonitowe są z powodzeniem używane do izolowania domów, obiektów przemysłowych i innych budynków, można je także stosować w retencyjnych zbiornikach czy wałów przeciwpowodziowych. Jeżeli ktoś chce się czegoś więcej dowiedzieć w tym temacie, to może w oknie wyszukiwarki wpisać hasło geotextiles i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like