Marihuana, znana też jako konopie indyjskie, to flora zawierająca ponad 100 związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Dwa główne kannabinoidy występujące w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). THC odpowiada za działanie psychoaktywne rośliny, w czasie kiedy CBD ma przeróżne właściwości lecznicze. Istnieją trzy główne rodzaje marihuany: Sativa, Indica oraz Ruderalis. Każdy z tych typów ma inne działanie i jest używany do innych celów. Sativa to duża oraz szczupła roślina o wąskich liściach.

Pochodzi z ciepłego i tropikalnego klimatu oraz jest powszechnie uprawiana w pasach równikowych, takich jak Meksyk, Kolumbia i Tajlandia. Odmiany Sativa są znane ze swoich unoszących na duchu oraz energetycznych efektów. Są nieraz użytkowane w leczeniu melancholii, zmęczenia i braku apetytu. Odmiany Sativa mają również wyższy stosunek THC do CBD, co oznacza, że są w wyższym stopniu psychoaktywne. Indica to niska i krzaczasta roślina o szerokich liściach. Pochodzi z rejonu Himalajów oraz jest powszechnie uprawiana w Indiach, Pakistanie oraz Afganistanie.

Odmiany Indica znane są ze swoich rozluźniających oraz uspokajających rezultatów. Są w wielu przypadkach wykorzystywane w leczeniu lęku, niespań i bólu. Odmiany Indica mają niższy stosunek THC do CBD, co świadczy, iż są mniej psychoaktywne – bank nasion mephisto genetics. Ruderalis to mała oraz mocna roślina, uniwersalnie napotykana w Rosji i Europie Środkowej. Nie jest w szerokim zakresie wykorzystywany do celów zdrowotnych lub też rekreacyjnych, bo ma niską zawartość THC.

Jednak niekiedy jest używany do hodowli szczepów hybrydowych, które łączą perfekcyjne przymiotniki szczepów Sativa oraz Indica. Oprócz tych głównych typów marihuany są też odmiany hybrydowe, jakie powstają przez hodowlę przeróżnych rodzajów szczepów Sativa oraz Indica. Szczepy hybrydowe mogą mieć szeroki zakres rezultatów, w zależności od szczepów użytych do ich stworzenia. Na przykład forma hybrydowa, jaka składa się w 50% z Sativa i w 50% z Indica, może mieć bardziej zrównoważony wynik, w czasie gdy forma hybrydowa, jaka składa się w 80% z Sativa oraz w 20% z Indica, ma obowiązek mieć z większym natężeniem podnoszący na duchu i energetyczny efekt.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like