Pośród miejscowości rozproszonych nad polskim morzem, znajduje się drobna, wszak warta odwiedzenia miejscowość. Spędzając wakacje nad morzem, zajrzyjmy do Dziwnówka. Miejscowość ta położona jest w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, u nasady mierzei Dziwnowskiej, pomiędzy Bałtykiem Zalewem Kamieńskim.

Okolice te znane są z tego, że są tutaj świetnie położone piaszczyste plaże, uznawane za jedne z najczystszych na całym Pomorzu – sklep karawaningowy. Dookoła rozciągają się piękne, sosnowe lasy, co umożliwia specyficzny mikroklimat tym okręgom. Obcowanie w tym miejscu ma łagodzące działanie na układ oddechowy człowieka. Spędzając, wobec tego wakacje nad morzem podkurujemy swój organizm, łączą jednocześnie przyjemne z przydatnym.

Okolica ta słynie też z wód mineralnych chlorkowo sodowych o bardzo wielkim stopniu mineralizacji. Charakterystyczna dla tego miejsca jest położona przy kąpielisku latarnia morska, gdzie mieści się sklep z pamiątkami. Warto wtrącić o takim fakcie, iż parę lat temu Komisja Europejska zakwalifikowała plażę w tej miejscowości jako spełniającą najwyższe europejskie normy czystości wody. Nie wszyscy nas, wyjeżdżając na wakacyjne wojaże, szukają miejsc znanych, hałaśliwych i modnych. Postanawiając urlop nad morzem Ci hałaśliwych nas, co chcieliby zaznać zarówno piękna nadmorskich plaż, ale również zaznać ciszy, spokoju oraz podziwiać śliczne widoki, powinni odwiedzić nieobszerna miejscowość nad polskim morzem o imieniu Międzywodzie.

Są one położone na wyspie Wolin, we wschodniej części tej wysepki. Kurort ten otoczony jest kolosalnymi lasami, co zapewnia charakterystyczny, korzystny dla organizmu człowieka mikroklimat. Miejsce to jest jakby zamknięta przed globem enklawa, otoczona morzem, wodami zatoki i lasem. Spędzając wakacje nad morzem możemy oddać się w tym miejscom takim atrakcjom jak: wędkowanie, kąpiele w morzu, sporty wodne. W miejscowości Międzywodzie oraz okolicy życie płynie jakby wolniej, spokojniej, czuje się sielankę. Jest to wręcz imponujące miejsce dla ludzi, poszukujących ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku, codziennego pośpiechu, wrzawy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like