Jeśli ktoś zamierza ułożyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też musi o zakupie listew przypodłogowych. Listwy takie pełnią kilka ważnych zadań, i pasuje dopilnować tego, aby je możliwie jak najlepiej dobrać. Przede wszystkim zabezpieczają one końce podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają równocześnie elegancki, łatwy wygląd, zakrywając mało estetyczne dziury, niezbędne do pozostawienia podczas kładzeniu podłogi. Dodatkowo dzięki swojej budowie można w nich łatwo ukryć różne przewody i kable, przykładowo do internetu czy telewizji.

Listwy są dostępne w kilku różnych wysokościach, a także dużej liczbie wzorów i kolorów. Sporo osób kupuje listwy kolorystycznie je dopasowując do podłogi oraz ścian. Lecz są również tacy właściciele mieszkań i domów, którzy się zdecydowali na większe kontrasty, jakie również przy właściwym doborze bardzo ładnie się prezentują. Listwy dobierać także można do kolorystyki drzwi, jest to również często wybierane rozwiązanie. Ważną sprawą podczas doboru listew będzie ich wysokość, a ta w dużym stopniu będzie zależała od wielkości pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń bardzo dobrze sprawdzają się listwy mające wysokość do 6 cm, natomiast w przypadku większych wnętrz można pomyśleć o modelach mających nawet 10 cm na wysokość. Dla optycznego wyglądu ważne jest też dostosowanie koloru do podłogi albo ściany, trzeba to także mieć na uwadze przy wyborze.

Obecnie listwy produkowane są z paru rodzajów materiałów, które się od siebie różnią wyglądem oraz ceną. Cały czas dużą popularnością cieszy się drewno, dające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci często wybierają także listy zrobione z MDF, dostępne są one w dużej ilości motywów i kolorów. Szeroka kolorystyka to również ważna zaleta listew zrobionych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś szukał będzie tego typu listew, to ma parę możliwości do wyboru, jedna z nich to wpisanie w oknie wyszukiwarki hasła białe listwy MDF proste i przejrzenie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like