Współczesny sprzęt serwerowy i sieciowy jest znormalizowany, a do jego przechowywania używane są najczęściej. Jest to naprawdę wygodne i praktyczne rozwiązanie, i jest obecnie standardem jeśli chodzi o infrastrukturę IT. Tego typu szafy są dostępne w wielu różnych wielkościach i wzorach, mogą też mieć bardzo różne wyposażenie. W teorii nie powinno więc być problemów z ich wybraniem, lecz w rzeczywistości trzeba na kilka istotnych kwestii zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności należy zacząć od zastanowienia się, czy szafa ma być w wersji wiszącej czy stojącej.

Te pierwsze sprawdzają się bardzo dobrze na korytarzach czy w małych biurach, gdzie z reguły jest za mało miejsca żeby coś stanęło na podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że ilość mieszczącego się w środku sprzętu będzie dość ograniczona. Uwzględnić też trzeba ciężar umieszczanych w środku urządzeń, i dobrać ewentualnie parametry szafy także pod tym względem. Problemów z miejscem nie powinno być, jeśli ktoś będzie się decydował na szafę stojącą. Takie modele są z reguły wyposażone w zestaw kółek, dzięki którym da się je łatwo przestawiać, ale nie zawsze to będzie standardem. Kolejną ważną kwestią podczas wyboru będą akcesoria, a tu możliwości są naprawdę duże. Oczywiście dużo z akcesoriów czy udogodnień będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami, dlatego przy wyborze warto się dobrze zastanowić, czy faktycznie będą one potrzebne.

Z pewnością warto pomyśleć o solidnym zamku, jeśli szafa rack 42U znajdować się będzie w miejscu, w jakim pojawić się mogą jakieś przypadkowe osoby. Z kolei jeśli dane miejsce narażone będzie na jakieś zanieczyszczenia, to należy pomyśleć o zakupie szafy mającej lepszą klasę szczelności. Jeżeli planuje się robić coś częściej przy umieszczonym w środku sprzęcie, to można pomyśleć o ściąganych bocznych panelach lub wersji z dwoma sekcjami, te rozwiązania ułatwiają znacząco pracę na co dzień. Gniazdo uziemiające, odpowiednia ilość otworów pod wentylatory czy też samopoziomujące nóżki to następne ciekawe akcesoria, jakie posiadać powinna dobra szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like