U niejednej osoby po wyjściu spod prysznica lub wanny występuje swędząca skóra. W wielu przypadkach nic strasznego to nie będzie, i poza dyskomfortem nie będzie to niosło żadnych zagrożeń dla zdrowia. Ale niestety pojawienie się swędzenia może być także rezultatem różnych schorzeń, takich jak zmniejszenie wydolności nerek, stany zapalne wątroby, hormonalne zaburzenia czy nawet białaczka. Dlatego też jeżeli taki stan będzie się dłużej utrzymywał, a przy tym używane środki nic nie pomogą, to warto się wybrać do lekarza, żeby zlecił zestaw badań. A jeżeli coś w tych badaniach wyjdzie, to będzie trzeba podjąć odpowiednie leczenie. Ale choroby w przypadku swędzenia nie zdarzają się często, najczęściej to mało przyjemne uczucie spowodowane jest rozmaitymi podrażnieniami skóry.

Podrażnienia te mogą mieć różne podłoże, często to po prostu jest sucha skóra, która pod działaniem wody jeszcze bardziej się wysusza. A że produkuje ona nieduże ilości serum, to wymycie go podczas kąpieli powoduje dodatkowo zwiększenie nieprzyjemnego objawu. Przy kąpieli unikać jeszcze należy paru innych rzeczy. Zbyt gorąca woda również niekorzystnie wpływa na stan skóry, ponieważ poza wysuszaniem pobudza jeszcze działanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, z tego też powodu jeśli będzie to możliwe, to należy chlorowanej wody unikać. Podobnie zresztą jak zbyt częstego mycia, co dla wielu osób wydawać się będzie nieco dziwne. Ale jeśli ktoś wchodzi pod prysznic kilka razy dziennie, a poza tym używa rękawicy lub gąbki, to bardzo niszczy w ten sposób naturalną warstwę lipidową.

A to bardzo szybko daje o sobie znać właśnie w formie wysypek, podrażnień czy zaczerwienienia. Z dużą ostrożnością podchodzić należy do używanych preparatów, w miarę możliwości powinny być one delikatne i zawierające substancje nawilżające. Sporo na takie tematy można będzie znaleźć w sieci internetowej, jeżeli komuś się będzie chciało, to może na przykład zajrzeć do serwisu kozmetika-afrodita.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like