Dzisiejszy świat powszechnie korzysta z ogromnych możliwości internetu, a jednym z najistotniejszych jego elementów są wszelkiego rodzaju strony. Lecz wiele osób nie ma nawet świadomości, jakie rzeczy się dzieją po uaktywnieniu linku, i jak to w praktyce wszystko działa. Aby jakaś strona mogła zostać wyświetlona przez przeglądarkę, to fizycznie umieszczona być musi na jakimś hostingu. W zależności od budowy są to same zdjęcia i pliki, lecz niejednokrotnie też wykorzystywane są różnego rodzaju bazy z danymi. Tego typu hostingi są podłączone do sieci i mają specjalne oprogramowanie, które zwraca odpowiedzi na to, co chcą użytkownicy.

Obecnie najczęściej są spotykane trzy odmiany takich hostingów, a ich wybór uzależniony będzie od paru czynników. Jeśli dana strona nie będzie generować dużego ruchu ani też mocno obciążać maszyny, to bez żadnego problemu wystarczy jakiś hosting współdzielony. Jego dużymi zaletami są niskie ceny oraz to, że w zasadzie nie trzeba nic robić przy nim. W naprawdę dobrych firmach za taką usługę zapłaci się co najwyżej kilkanaście złotych miesięcznie, a jeszcze bardziej będzie opłacalna roczna opcja.

Pilnowaniem stabilności działania zajmują się doświadczeni specjaliści, przez co nie trzeba się znać na obsłudze systemów operacyjnych czy aktualizacjach oprogramowania. Jeśli ktoś potrzebował będzie większej obliczeniowej mocy, to być może będzie dla niego odpowiedni hosting VPS serwer. W tym rozwiązaniu klienci dostają odpowiednio wydzielone zasoby pamięci i procesora, lecz na jednej fizycznej maszynie tego typu kont może być parę. Ta opcja zapewnia dużo elastyczności, ponieważ jeżeli będzie potrzeba powiększenia parametrów, to bez problemów da się to wykonać. Najdroższym, lecz również najlepszym rodzajem hostingu jest dedykowany, gdy do dyspozycji ma się cały serwer. Sporo firm oprócz uniwersalnych rozwiązań oferuje również konta dedykowane pod konkretne przeznaczenie. Bardzo popularny na przykład jest hosting WordPress SSD, dedykowany właścicielom blogów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like