Dobrane w odpowiedni sposób i położone panele Kalisz bez problemów wytrzymają wiele lat codziennej eksploatacji. Jednak po pierwsze trzeba je dobrze wybrać, tak więc przed zakupem zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Ale równie istotny będzie ich właściwy montaż, bo nawet najdroższy panel niewiele pomoże, jeśli ktoś swojej pracy nie wykona jak należy.

Układanie paneli rozpocząć należy od bardzo dokładnego wyrównania podłogi. Niektóre z takich nierówności zniwelować można za pomocą dobrze dobranych podkładów, lecz przy większych niezbędne będzie wykonanie wylewki. Wyrównana posadzka musi naprawdę dobrze wyschnąć, bowiem w przeciwnym razie panele podłogowe Kalisz mogą zawilgotnieć i ulec zniszczeniu. Lecz nawet na suchą posadzkę trzeba dać folię izolacyjną, która ochroni przed zbyt dużą wilgocią. Kolejną warstwą do ułożenia będzie podkład. Jego zadaniem jest wytłumić podłogę, ale też dać jej niezbędną elastyczność.

Obecnie sprzedawane panele Ostrzeszów najczęściej posiadają montaż na klik, nie potrzeba ich dociągać pasami i sklejać. Ale tak czy inaczej po ułożeniu kolejnego rzędu trzeba je dobić do siebie porządnie, żeby wyeliminować wszelkie szczeliny. Podczas docinania należy pamiętać o tym, aby obok ścian pozostawić kilka milimetrów odstępu. Podłoga z paneli pracuje bowiem przez cały czas, i jeżeli się tego nie zrobi, to mogą się pojawić wybrzuszenia. Wprawny fachowiec jeden pokój bez problemów zrobi w kilka godzin, i w zasadzie od razu da się po podłodze chodzić czy ustawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like