Leczenie nerwicy lękowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie zaczyna się natychmiast po rozpoznaniu choroby. Psychoterapia opiera się w głównej mierze na terapii poznawczo – behawioralnej, co pozwala pacjentowi zrozumieć, które procesy umysłowe będą leżały u podstawy lub wzmacniają pojawiający się u niego strach. Wtedy można z pełną świadomością uniknąć stresowych sytuacji i w głównej mierze wyjątkowo świadomie podchodzić do zwalczenia choroby u siebie. Jeżeli dochodzi do przeciążenia sensorycznego, to chory razem z terapeutą skonfrontowany jest z okolicznością wywołującą strach przez długi czas oraz wyjątkowo intensywnie.

W pierwszej kolejności odczuwa on lęk jako wyjątkowo dokuczliwy, aczkolwiek z czasem zauważa, że strach taki ustąpi. W czasie psychoterapii dostarczane są rozwiązania do radzenia sobie z zaburzeniem, a także wyszukiwane są jego powody. To pozwala poradzić sobie z problemem u podstaw. Sporo pacjentów zwraca się do psychologa o wsparcie dopiero po wielu latach choroby. Często wcześniej poszukują oni wsparcia u lekarzy rodzinnych, mając na uwadze to, że u podstawy jest choroba somatyczna.

Dlatego tak ważne jest to, żeby zaburzenie nerwicowe było w krótkim czasie rozpoznane, ponieważ to wpływa pozytywnie na polepszenie jakości życia. Nerwica mająca charakter lękowy jest nad wyraz kłopotliwym schorzeniem. Odczucie lęku odwołuje się do okoliczności codziennych, a kłębiące się myśli najczęściej nie przynoszą spokoju. U pacjenta mogą pojawić się kłopoty z działaniem wybranych narządów w ciele a także symptomy psychosomatyczne.

Terapia ma więc na celu poprawę komfortu w życiu u pacjenta. Nad wyraz często leczeni są chorzy którzy zmagają się z bruksizmem. Zaburzenie to dotyka większą część ludności, czyli znaczące jest, aby poznać powód zgrzytania zębami i uświadomić sobie, iż jest ona związana ze stresem. To daje korzystne efekty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like