Osoby które planują budowę swojego domu muszą podjąć wiele decyzji. Związanych na przykład z rozwiązaniami technologicznymi, jakich się użyje. A w praktyce będzie się przekładało na szybkość postępu prac, finanse oraz późniejsze użytkowanie. Wiele osób nie przepada za nowinkami technologicznymi, i zostaje przy rozwiązaniach tradycyjnych. Inne z kolei poszukują coraz to nowych inspiracji i pomysłów, dzięki którym wybudują swój dom taniej i szybciej. Za każdym razem jest to kwestia indywidualnych decyzji, dlatego zanim się je podejmie warto dobrze poznać zalety i wady poszczególnego rozwiązania.

W ostatnich czasach z powrotem do łask wracają na przykład płyty stropowe kanałowe. Technologia budowy z prefabrykowanych, gotowych płyt od dawna jest znana, i powszechnie była wykorzystywana przykładowo przy blokach mieszkalnych przed kilkudziesięciu laty. Próbowano ją także wykorzystać w jednorodzinnych domach, ale tu nie zyskała już dużego zainteresowania. Było to spowodowane przywiązaniem do tradycyjnego sposobu stawiania domów, ze stropami zalewanymi na miejscu, lecz również i technicznymi niedociągnięciami. Obecnie wykonywanie takich prefabrykowanych stropów zostało mocno udoskonalone, i z powrotem zaczynają się one cieszyć zainteresowaniem. Przede wszystkim ich dużym plusem jest szybki montaż i brak skomplikowanych prac do przygotowania wcześniej.

Bierze się to z faktu, że producent prefabrykatów betonowych u siebie wykonuje wszystkie elementy stropu, zgodnie z dotrzymanym projektem, i u niego one czekają aż będą gotowe do zamontowania. Na budowę dostarczone zostają ciężarówkami, a do ich ułożenia potrzebny będzie jakiś dźwig. Podczas planowania trzeba to uwzględnić, ponieważ czasami zdarzają się przypadki, gdy sprzęt po prostu nie może wjechać na działkę. Kolejną ważną kwestią jest to, że praktycznie od razu można kontynuować dalsze prace na budowie, bez konieczności oczekiwania na utwardzenie betonu. Przy wielu inwestycjach ma to duże znaczenie, ponieważ pozwala oszczędzić sporą ilość cennego czasu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like