Letnie upały coraz bardziej doskwierają mieszkańcom naszego kraju. W lipcu i sierpniu temperatura w dzień nierzadko przekracza przez dłuższy czas 30 stopni, przez co każdy szuka jakiegoś chłodu. Największe problemy z tym mają osoby mieszkające w blokach, szczególnie od południowej strony. W ostatnim czasie decydują się oni jednak coraz częściej na montaż klimatyzacji, choć nie zawsze będzie to prostą rzeczą. Z uwagi na to, że bloki są zarządzane przez spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe, to nie zawsze uzyska się zgodę na montaż całego zestawu. Lecz nawet wtedy są opcje na znalezienie wyjścia z tego typu, instalując na przykład klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wówczas zgody związane z przykręcaniem zewnętrznej jednostki do ściany nie są potrzebne, lecz trzeba zadbać o systematyczne pozbywanie się skroplonej wody. Tak więc klimatyzacja do mieszkania 40m2 to dobre rozwiązanie do instalacji w wielorodzinnych budynkach, zwłaszcza że na naszym rynku jest dostępnych wiele nadających się do tego celu urządzeń. Różnią się one zakresem funkcjonalności, parametrami oraz oczywiście ceną montażu, dlatego też należy dobrać odpowiednio potrzebne podzespoły. Przede wszystkim istotna jest moc, która zależy głównie od powierzchni wnętrza. Jeśli ona nie przekroczy 40 m2, to w zupełności wystarczy zestaw o mocy 3.5 KW, przy mieszkaniach większych potrzebne będą trochę mocniejsze urządzenia.

Pasuje również zwrócić uwagę na inne funkcje, które mocno mogą zwiększyć użyteczność klimatyzacji, ale też mają wpływ na cenę. Podstawowy zestaw można już kupić za około 3 tysiące, do tego doliczyć trzeba jeszcze instalację. Dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie wszystkiego w zimie, wówczas można liczyć na jakieś rabaty i szybki termin realizacji. Jeżeli ktoś nie będzie się znał na tym, to samodzielnie będzie mu ciężko zrobić takie prace, dlatego trzeba będzie wynająć do tego wyspecjalizowaną firmę, na przykład taką jak cold-man.pl, która w razie potrzeby również doradzi w wyborze najlepszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like