Codzienne użytkowanie skrzyń biegów, silników i innych mechanicznych urządzeń wiąże się z tym, że z upływem czasu zaczną się one zużywać. Bierze się to z tego, że pomiędzy pracującymi częściami bez przerwy jest tarcie, nawet mimo używania olejów i smarów. Ten proces występuje cały czas, co powoduje że wraz z mijającymi latami eksploatacji zużycie będzie postępowało. Z pewnością można to przyhamować odpowiednio często wymieniając olej, lecz są również inne metody na to, żeby utrzymać cały mechanizm w dobrej kondycji. Do oleju dodać bowiem można różne preparaty do regenerowania, jakie pewien czas temu pojawiły się na rynku.

Działanie tych preparatów jest oparte na tym, że na wierzchu roboczych elementów tworzona jest cieniutka i bardzo wytrzymała ceramiczna warstwa. Powoduje ona zmniejszenie tarcia pomiędzy tymi częściami, a to przekłada się na liczne korzyści związane z eksploatacją. Po pierwsze zmniejszone tarcie to też zmniejszony opór, tak więc do napędu danego układu trzeba mniej energii. W zależności od rodzaju pojazdu oszczędności mogą sięgać od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy dzisiejszych cenach za paliwa jest dość istotne.

Dodatkowo przez taką powłokę zewnętrzne powierzchnie podzespołów robią się twarde, a przez to mniej narażone na zużycie. Preparaty do regeneracji można wykorzystywać do wielu różnych mechanizmów. Dobrze sprawdzają się one w przypadku samochodowych silników, będzie to dotyczyć zarówno pojazdów osobowych jak też przemysłowych i rolniczych. W szczególności w tych ostatnich ma to duże znaczenie, ponieważ pracują one pod dużymi obciążeniami. W przypadku skrzyń biegów, przekładni i mostów zastosowanie preparatów do regenerowania wycisza pracę tych elementów i ogranicza drgania, lecz również nawet parokrotnie zwiększa trwałość mechanizmów.

Jeżeli ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, to może w wyszukiwarce podać hasło stosowanie dodatku do oleju silników spalinowych i zaznajomić się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like