Jeśli ktoś planuje zorganizowanie domowej imprezy, to jednak powinien się przygotować do tego odpowiednio. Oczywiście można pójść na zupełne minimum, kupić po prostu w sklepie paluszki, chipsy i film nachos, ale to nie do końca odpowiedni pomysł. Jeżeli nawet goście w ostatniej chwili się zapowiedzą to bez żadnego problemu można będzie coś ciekawego zrobić, a już na pewno jeśli o wszystkim będzie się wiedzieć odpowiednio wcześnie. Wówczas pasuje zastanowić się nad menu, zaplanować swoje zakupy, a następnie odwiedzić jakiś pobliski wata cukrowa sklep. Możliwości pod tym względem jest faktycznie sporo, a jeżeli ktoś nie będzie miał pomysłu, to skorzystać może z niezliczonych inspiracji znajdujących się w internecie. Wiele z nich nie będzie wymagać żadnych specjalnych umiejętności kulinarnych, a tylko nieco chęci i czasu.

Rzecz jasna wspomniane już paluszki czy chipsy jak najbardziej mogą się pojawić, ale nie jako jedyny posiłek na stole. Przede wszystkim pasuje zadbać o różnego rodzaju domówka przekąski, najlepiej postawione w formie szwedzkiego stołu. Wtedy każdy może spróbować tego, na co będzie miał ochotę, bez przymuszania się do jedzenia. Jako takie przekąski świetnie sprawdzą się różnego rodzaju kanapki czy roladki. Można do nich wykorzystać zwykłe pieczywo, ale też można tortille albo ciasto francuskie. Ciasto francuskie wymagać będzie zapieczenia, więc trzeba znaleźć sobie nieco więcej czasu na przygotowania. Jeżeli będzie chodzić o dodatki, to wybór jest ogromny.

Najróżniejsze wędliny, sery czy pasty rybne są oczywiście klasyką, lecz świetnie sprawdzają się też różnego rodzaju warzywa. W przypadku dłuższej imprezy warto też pomyśleć o zrobieniu sałatek. Tu również nie brakuje przepisów, chociażby na klasyczną z warzywami albo z gyrosem. Takie sałatki zrobić można w paru rodzajach, tak aby osoby nie jedzące mięsnych potraw również miały możliwość ich spróbowania. Jeśli ktoś z uczestników będzie na specjalnej diecie, to koniecznie zadbać należy o to, aby miał on także coś dla siebie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like