Podróżowanie na własną rękę z przyczepami kempingowymi było już praktykowane przez naszych rodziców i dziadków. Z pewnością dużo osób ma jeszcze w pamięci kultowe modele rodem z PRL-u, które po dziś dzień można zobaczyć na ulicach. Oczywiście od tego czasu zmieniło się bardzo dużo, i współcześnie produkowane przyczepy kempingowe wyglądają zupełnie inaczej niż te sprzed lat. Inżynierowie cały czas szukają coraz to nowych możliwości, dzięki jakim podróż będzie jeszcze przyjemniejsza i wygodniejsza.

Standardem jest obecnie nieduża łazienka i aneks kuchenny, ale coraz częściej liczyć też można na różne inne udogodnienia, takie jak na przykład klimatyzację czy nawet tapicerkę ze skóry. Znacznie zwiększyły się też wymiary części modeli, mają na tyle dużą powierzchnię że bez żadnego problemu pomieszczą kilka osób, bez żadnej niewygody i ścisku. Jednak wzrost wielkości ma też przełożenie też na ciężar, dlatego też należy mieć na uwadze to, że do ich holowania będzie potrzebny samochód z odpowiednią mocą. Sporo osób dyskutuje, czy przyczepa kempingowa to lepsze rozwiązanie niż kamper, czy niekoniecznie.

Zdania tu zawsze będą podzielone, lecz parę istotnych aspektów przemawia jednak za posiadaniem przyczepy. Pierwszym z nich jest cena, ta w przypadku przyczepy będzie kilkukrotnie niższa niż kampera, i dotyczy to zarówno pojazdów używanych jak i nowych. W przypadku używanych liczyć się jeszcze trzeba z ewentualnym remontem, a ten w przypadku kampera również trochę może kosztować. Kolejną ważną sprawą jest elastyczność i wygoda w podróżowaniu. Kampery posiadają duże gabaryty, i zwyczajne w pewne miejsca nie można nimi wjechać.

Zupełnie inaczej będzie w przypadku przyczep, które można odczepić na parkingu i pojechać samym samochodem na zwiedzanie. Osoby zainteresowane kupnem takiej przyczepy nastawić się jednak muszą na długie czekanie, ponieważ sprzedaż przyczep kempingowych w ostatnich latach bardzo wzrosła i z takich powodów nowe sztuki są do odebrania niejednokrotnie po kilku miesiącach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like