Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których Polacy spędzają urlop. Zachęca wspaniałą pogodą, przejrzystym morzem i pysznym jedzeniem. Nic dziwnego że co roku decydują się ją odwiedzić miliony turystów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez dużo osób jest ona uważana za prawdziwy europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest niezbyt duża odległość od naszego kraju. Z tego też powodu można w pełni zrozumieć fakt, że sporo osób planuje zakupienie tam nieruchomości.

Taka inwestycja jest z wielu powodów opłacalna, i z tego też powodu nieruchomości cieszą się w tym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. To wpływa rzecz jasna na wysokość ich cen, nie należy się raczej spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc w przypadku takiego zakupu nie powinno się stracić, a zapewne przez następne lata wartość apartamentu czy domu będzie szła w górę. Kolejną ważną sprawą jest to, że zakupioną nieruchomość będzie można wynajmować.

Sezon w Chorwacji trwa znacznie dłużej niż u nas, dlatego na dobre zarobki liczyć będzie można przez kilka miesięcy na rok. Dużą rolę będzie miała oczywiście lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane bezpośrednio nad morzem, ale z kolei też przy nich liczyć będzie można na największy zysk z wynajmowania. Ceny domów w Chorwacji zależą od wielu różnych czynników. Z pewnością lokalizacja odgrywa dużą rolę, dotyczy to zarówno wcześniej wspominanej odległość od morza, lecz również rejonu kraju. Trzeba też mieć na uwadze aktualną sytuację gospodarczą i kursy walut, oraz to, czy obiekt pochodził będzie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Z uwagi na dość skomplikowane przepisy zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiego zakupu za pomocą jakiegoś pośrednika. W przypadku takiego pośrednictwa trzeba będzie zapłacić parę procent wartości transakcji, ale agencja zajmie się wtedy wszystkimi sprawami. Wielu tego typu pośredników działa również na naszym rynku, znaleźć ich można na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła nieruchomości Chorwacja.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like