Dobrze ocieplone budynki, posiadające szczelne okna, potrzebują dużo mniejszą ilość energii do grzania. Nie tylko ma to ogromny wpływ na płacone przez właściciela rachunki, ale też i na kwestie wiążące się z ochroną środowiska. W przypadku budynków o kiepskiej izolacji wydać będzie trzeba nawet kilka razy więcej na gaz, prąd czy węgiel, co w ogólnym rozrachunku jest powodem ogromnych kosztów. Dlatego też coraz większy nacisk się kładzie na te sprawy, zarówno jeżeli będzie chodziło o budowanie nowych budynków zgodnie z odpowiednimi normami jak też modernizację już stojących.

Od pewnego także funkcjonuje dedykowany dokument poświadczający parametry energetyczne, znany także jako Świadectwo energetyczne Siedlce. W oparciu o przeprowadzony audyt określa się zapotrzebowanie obiektu na energię potrzebą między innymi do ogrzewania czy chłodzenia, ale też oświetlenia i przygotowania ciepłej wody.

Zakres obowiązywania takich świadectw co jakiś czas ulega zmianie, aktualnie są one obowiązkowe przy wynajmie czy sprzedaży nieruchomości. Zrobienie takiego świadectwa umożliwi przyszłym właścicielom czy wynajmującym określić, jakie poniosą koszty związane chociażby z ogrzewaniem, ale też zaplanować ewentualne przeróbki. Dostarczenie świadectwa jest chociażby konieczne przy podpisywaniu aktu notarialnego, a za niedopełnienie tego obowiązku przewidziane zostały kary. Wysokość tych kar wynieść może nawet pięć tysięcy złotych, dlatego zdecydowanie lepiej jednak dopilnować tego obowiązku.

Szczególnie że opłaty za Świadectwa energetyczne Włocławek są dużo niższe niż wcześniej wspominane kary. Za audyt niewielkiego mieszkania trzeba będzie zapłacić powyżej trzystu złotych, a kwota dwóch tysięcy w zupełności wystarczy na duży, wielorodzinny obiekt. Takie świadectwa wystawiane być mogą przez osoby posiadające stosowne uprawnienia, a czas ich ważności wynosi 10 lat. Może się to jednak skrócić w sytuacji, gdy w obiekcie przeprowadzono jakieś prace modernizacyjne mające wpływ na charakterystykę energetyczną.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like