Współczesna branża pneumatyczna korzysta z wielu różnych urządzeń. Jednymi z nich są kompresory śrubowe, jakie dobrze się sprawdzają w dużej ilości zastosowań. Pierwsze próby wykorzystania takich mechanizmów zaczęto już czynić w dziewiętnastym wieku, lecz ze względu na niedużą wydajność nie zdobyły one dużego zainteresowania. Dopiero opracowanie kilkadziesiąt lat później asymetrycznego kształtu wirnika zredukowało znacząco zużycie energii elektrycznej, a działania kolejnych firm z branży przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy jest złożony z dwóch pracujących równolegle wirników, które się znajdują w środku jednej obudowy. Wirniki te obracają się w przeciwległym kierunku, mają także inną ilość zębów i prędkość kątową.

Przy obrocie wytwarza się w środku powietrze pod ciśnieniem, które wypychane jest następnie na zewnątrz. Dużą zaletą jest to, że odbywa się to bez pulsowania strumienia, co w dużej ilości zastosowań ma duże znaczenie. Z tego typu urządzeń korzystają bardzo chętnie firmy z wielu różnych branż, zarówno w produkcyjnych procesach jak też przy zasilaniu różnych mechanizmów. Podczas wyboru takiego kompresora trzeba na kilka istotnych kwestii zwrócić uwagę. Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że te urządzenia znacznie lepiej sprawdzają się w pracy ciągłej, z uwagi na to że powinien się w nich nagrzać olej do temperatury roboczej.

Zależnie od modelu może to trwać nawet blisko godzinę, tak więc jeżeli mechanizm przez cały czas nie będzie działał to może lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Poszczególne kompresory różnić się też będą wydajnością. Ta dobrana powinna zostać do użytkowych wymagań, lecz nie należy za bardzo przesadzać ze zbyt dużym zapasem. Z pewnością zwrócić także uwagę należy na kwestie gwarancji i serwisu. Normą w branży jest dwuletnia gwarancja, lecz w wielu przypadkach można ją zwiększyć za dodatkową zapłatą. Tego typu rzeczy można się dowiedzieć odwiedzając jakiś polecany sklep pneumatyczny, na przykład taki jak https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like