Wiele osób nie ma nawet świadomości tego, że w różnego rodzaju tapicerowanych meblach, poduszkach czy kołdrach znajdują się odpowiednie wypełnienia. Przy meblach często wykorzystywana jest do tego celu pianka poliuretanowa. Dostępna jest ona w dużej ilości rodzajów, które się różnią gęstością i grubością. Można dzięki temu sterować twardością poszczególnych elementów, zależnie od potrzeb klienta. W ostatnich czasach rosnącym zainteresowaniem cieszą się pianki w wersji wysokoelastycznej.

Dzięki odpowiednim sposobom produkcji znacznie szybciej one odzyskują swoje pierwotne kształty, a oprócz tego są dużo wytrzymalsze i trwalsze na odgniatanie. Wiele osób jest zdania, że tego typu pianki są znacznie bardziej praktyczne w użytku niż wielowarstwowe wkłady sprężynowe. Sporo klientów szuka również rozwiązań, które sprawdzą się w przypadku osób mających problem z alergią. W zwykłych piankach mogą się gromadzić roztocza i kurz, i przez to będą one wymagać specjalnego czyszczenia. Taki problem może rozwiązać wypełnienie z włókien silikonowych, które zapewnia znacznie większą sterylność.

Równocześnie zapewnia dużą elastyczność i puszystość, co zapobiega odkształcaniu się mebli. Niektórzy z producentów nadal używają tradycyjnego pierza, które daje wysoki komfort użytkowania. Jeżeli ktoś interesował się będzie rodzajami wypełnień, to do znalezienia firmy je sprzedającej może skorzystać z internetu. Starczy że w wyszukiwarce wpisze hasło pianki poliuretanowe tapicerskie, a następnie przeglądnie zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like