Wielu osobom może się wydawać, że wynajem kampera to prosty temat. A jednak w praktyce wcale jednak tak prosto nie będzie, o czym miało okazję się przekonać wiele osób, które musiały sporo dołożyć do podstawowej kwoty. Obecnie z wyszukaniem firmy, jaka wypożycza i sprzedaje kampery nie ma żadnego problemu, można w oknie wyszukiwarki wpisać hasło sprzedaż kamperów i przejrzeć otrzymane rezultaty. Przeważnie takie wypożyczalnie mają podaną cenę bazową za dzień wynajmu, i w teorii tyle będzie do zapłacenia. Ale z reguły przewidziane są rozmaite dodatkowe opłaty, przez co cała podróż niekiedy znacznie drożej wychodzi. Jedną z opłat, które się spotyka najczęściej jest za przekroczenie limitu kilometrów do przejechania.

Ale także pewną kwotę można zapłacić, jeżeli się odda nieposprzątany samochód, nie uzupełni paliwa albo nie opróżni pojemników na wodę. Tak naprawdę wcale nie są to małe kwoty, i takie zaniedbania w ogólnym podsumowaniu mogą całkiem sporo wynieść. Kolejną istotną kwestią jest kaucja. Jest ona pobierana przy wynajmie, przeważnie wynosi do kilku tysięcy złotych, i rzecz jasna jeżeli kamper zostanie zwrócony w nienaruszonej kondycji, to będzie zrobiony zwrot. Ale jeśli zauważone zostaną jakieś szkody to ewentualna naprawa zostanie pokryta właśnie z tej kaucji. Ze szkodami jest też związana jeszcze jedna ważna rzecz, to znaczy ubezpieczenie OC.

Teoretycznie wszystkie kamper muszą posiadać ubezpieczenie, i przy pojawieniu się jakiejś szkody rozliczyć ją będzie można z polisy. Lecz zdarzają się niekiedy firmy, jakie mają wykupione ubezpieczenie nie obejmującą wynajmu zarobkowego, co przy jakiejś stłuczce niewiele pomoże. Poza tym niejednokrotnie wykluczane są z zakresu ochrony przykładowo stłuczki parkingowe, a to one właśnie najczęściej występują ze względu na spore gabaryty pojazdu. Wiele firm pożyczających kampery ma też zapisany w umowie udział własny w szkodach. Najczęściej ten udział będzie wynosił tyle co kaucja, dlatego też trzeba i o tym nie zapomnieć zanim się wsiądzie za kierownicę pojazdu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like