Jeżeli ktoś będzie planował położenie podłóg w swoim mieszkaniu czy domu, to ma kilka różnych możliwości do wyboru. Najprawdopodobniej zdecyduje się jednak na tradycyjne panele korner floor, ponieważ cieszą się one teraz największym zainteresowaniem. Co łatwo zresztą zrozumieć, mając na uwadze ich liczne zalety. Te rozpoczynają się od cen, gdyż to rozwiązanie stanowi jedno z najtańszych na rynku. Jeżeli trafi się na ciekawą wyprzedaż albo promocję, to można będzie kupić dobrą jakościowo podłogę za mniej niż kilkadziesiąt złotych. Z następnych zalet należy wymienić duże zróżnicowanie wzorów i kolorów, prosty i łatwy montaż oraz wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku klasycznych paneli uważać jednak należy na to, że nie są one odporne na wilgoć i wodę, z tego też powodu nie będą się specjalnie nadawać do takich pomieszczeń jak łazienki czy kuchnie. Tam znacznie lepiej się sprawdzą winylowe panele, które są wykonane z tworzywa całkowicie odpornego na działanie wody. Ale w tym przypadku trzeba się liczyć z trochę wyższymi cenami zakupu. Wybierając panele na podłogi w swoim mieszkaniu zwrócić należy swoją uwagę na parę istotnych szczegółów. Poza wspomnianym już rodzajem materiału dla wielu osób bardzo ważny będzie kolor i wzór, a tutaj możliwości są naprawdę duże. Każdy producent oferuje bowiem co najmniej kilkadziesiąt różnych opcji, tak więc wybierać będzie w czym. Lecz sam wygląd nie zawsze być powinien jedynym wyznacznikiem, ponieważ warto uwzględnić też kilka parametrów technicznych.

Grubość paneli ma duży wpływ ich ogólną wytrzymałość oraz montaż, z tego też powodu zaleca się, aby to nie było mniej niż osiem milimetrów. Z kolei klasa ścieralności informuje o tym, jak dużą wytrzymałość na zużycie ma powierzchnia, im ta klasa wyższa, tym panele będą bardziej wytrzymałe. Podczas zakupy od razu należy pomyśleć również o różnych dodatkowych akcesoriach, jakie mogą się przydać. Obowiązkowo pod panele położyć należy izolację i podkład, a do wykończenia paneli przy ścianach potrzebna będzie odpowiednio dopasowana listwa venezia korner.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like