Zepsuty laptop dla wielu osób jest sporym problemem, ponieważ wtedy nie będą oni mogli do używać. Poza tym trzeba się liczyć z pewnymi wydatkami, związanymi albo z naprawą, albo z kupieniem sprawnego sprzętu. Niejednokrotnie powodem takiej awarii są różnego rodzaju usterki na płytach głównych. Przy niektórych modelach wręcz wiadomo, co najczęściej się psuje, jeśli projektanci zrobili pewne błędy przy projektowaniu. Jeżeli rzeczywiście zdarzy się taka sytuacja, to trzeba się dobrze zastanowić co robić. W wielu przypadkach bowiem skuteczne naprawienie płyty głównej jest jak najbardziej wykonalne, ale nie zawsze będzie ekonomicznie opłacalne. To ma miejsce na przykład jeśli się zepsuje układ graficzny.

Bez żadnego problemu takie układy można znaleźć w sprzedaży, lecz koszt ich sięga tysiąca złotych, a przecież jeszcze trzeba do tego dołożyć robociznę. A za podobne pieniądze kupić można używany, porównywalny sprzęt, i nie bawić się w żadne naprawy. Lecz dużo usterek, związanych na przykład z układem zasilania, da się naprawić znacznie taniej, i wtedy faktycznie warto się na coś takiego zdecydować. Ale bez zdiagnozowania będzie ciężko oszacować koszty naprawy, a ta jest możliwa wyłącznie po dostarczeniu sprzętu do serwisu. Przeważnie diagnoza polegać będzie na rozłożeniu laptopa i weryfikacji napięć w poszczególnych charakterystycznych punktach.

Dlatego też serwisanci korzystają niejednokrotnie ze schematów płyt głównych poszczególnych producentów, które znaleźć na przykład można w sieci. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło boardview ms, a następnie przeglądnąć otrzymane strony. Jeżeli uszkodzenie zostanie namierzone i właściciel laptopa zdecyduje się na naprawę, to trzeba ją będzie jeszcze dobrze zrobić. Płyty główne to skomplikowane elementy, i potrzebują dużej precyzji i dokładności, lecz również i doświadczenia osoby, która będzie się tym zajmowała. Z tego też powodu do takich napraw będą potrzebne specjalistyczne urządzenia, zwykła lutownica i odsysacz na pewno nie wystarczą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like